HOTLINE - 02 / 20 60 00 60

Zo života PCexpres

9 zlozvykov, ktorých sa môžete zbaviť vďaka mobilu

13.10.2016

9 zlozvykov vdaka mobilu2

 

 

Zbaviť sa zlozvyku vyžaduje pevnú vôľu. Alebo správnu aplikáciu. V 21.stor. už totiž máme užitočné aplikácia, vďaka ktorým bude zbavenie sa zlých návykov hračkou.

 

Zlozvyk č. 1: Neustále odďaľujete budík cez tlačidlo snooze - „uspať“.

Staré známe, ešte päť minút poležím a potom vstanem, môže prerásť do dvoch hodín a absolútneho ranného nestíhania.

Riešenie: Aplikácia matematický budík, Math Alarm.

Jediný spôsob, akým budík na mobile vypnete je, že vyriešite matematický problém v nastavenej úrovni. Pozor! Nepreceňujte svoje schopnosti. Niekedy aj jednoduché, tri na tretiu plus jedna, dá v ranných hodinách poriadne zabrať.

 

Zlozvyk č.2: Nevadí vám neporiadok.

Naozaj nikto nemá rád upratovanie. Čistotu áno, ale samotný proces k jej dosiahnutiu už pomenej. Zatváranie očí pred neporiadkom a pomyslenie si, že koncom týždňa byt upracete, vám však nepomôže.

Riešenie: Aplikácia pre zavedenie upratovacieho režimu, s názvom UnFuckYourHabitat a Chorma.

Obidve aplikácie vám umožnia zadávať si upratovacie úlohy a výzvy. Aplikácia Chorma je veľmi praktická pre spolubývajúcich s rozdelenými  povinnosťami. Nemusíte sa už hádať, kto naposledy vyniesol smeti. Chroma tento chvályhodný výkon zaznamená a údaje synchronizuje so všetkými spolubývajúcimi.

 

Zlozvyk č.3: Príliš frflete.

Možno si to ani neuvedomujete, možno vás na to upozornili blízky, ale ak sa frekvencia vášho frflania výrazne zvýšila, stali ste sa frflošom. Mobil vám však ponúka riešenie.

Riešenie: Aplikácia, ktorá vám pripomína krásu života, s názvom Gratitude Journal.

Jednoduchá aplikácia umožňuje zaznamenať päť udalostí denne, za ktoré ste vďační. Frfloši, venujte svojmu dňu pozornosť a skúste týchto päť momentov identifikovať. Určite nájdete aspoň jeden: „Ach, ako dobre som si práve zafrflal!“

 

Zlozvyk č. 4: Telefonujete mierne podgurážení.

Telefonovanie a esemeskovanie po poháriku, dvoch alebo troch, dokáže spôsobiť rovnaké problémy, ako dehydratácia organizmu deň po.

Riešenie: Aplikácia, ktorá vám zabráni kontaktovať vybrané osoby, s názvom Stop Drunk Texting.

Pokiaľ sa idete s kamarátmi vyvetrať do mesta, aby ste prišli na iné myšlienky, ktorými by ste niekoho nemuseli práve potešiť, nemusíte dávať mobil do úschovy najlepšiemu kamarátovi. V aplikácii Stop Drunk Texting si môžete vybrať zoznam ľudí, ktorým na krátky čas nebudete môcť zavolať ani napísať. Vynikajúca pomôcka pre čerstvo rozídených.

 

Zlozvyk č.5: Nenechávate sprepitné.

Neviete, či je vhodné nechať tringelt a v akej výške? Nakoniec sa rozhodnete radšej nič nenechať a nedať tak, ani málo, ani veľa? Aj v tejto situácii vám ide na pomoc mobil.

Riešenie: Aplikácia pre výpočet výšky sprepitného, s názvom Global Tipping App.

Táto výborná aplikácia vám umožní zistiť správnu výšku tringeltu pre rôzne služby vo viac ako 30 krajinách. Nastavenia sú naozaj rôznorodé a výpočet môže zahŕňať niekoľko osôb, ktoré sa skladajú na jeden účet za najrôznejšie služby.

 

Zlozvyk č. 6: Neustále vám prepadáva permanentka do fitka.

Ak si ešte spomínate na svoje niekdajšie plány pre získanie super postavy a vyrysovaných svalov, nie ste ešte nenávratne stratení.

Riešenie: Aplikácia, ktorá vás donúti ísť cvičiť, s názvom Gym Pact.

Čas sú peniaze. V prípade aplikácie Gym Pact platí, splnený tréning sú peniaze. Uzavrite pakt s členmi komunity o tom, ako často a intenzívne plánujete cvičiť, čo budete jesť a priraďte k tomu peňažnú hodnotu. Zakaždým, keď vynecháte tréning alebo oklamete jedálniček, časť vašich peňazí bude stiahnutá v prospech členov komunity, ktorí svoj plán v rámci paktu naopak splnili.

 

Zlozvyk č. 7: Pijete málo vody.

Dehydratovaný organizmus spôsobuje únavu, kožné problémy, bolesť hlavy a podráždenosť. Pri vysokom pracovnom nasadení však často na vodu zabúdame. Telo si na jej nedostatok postupne zvykne, no neprospieva mu to. Doprajte svojmu telu blahodarné osvieženie. Určite sa vám za to odvďačí.

Riešenie: Aplikácia, ktorá bude dozerať na váš pitný režim, s názvom Carbodroid.

Majte prehľad o tom, koľko vody denne pijete. Každý zaznamenaný pohár vody spôsobí, že váš Droid bude spokojnejší. Veľmi praktická je možnosť nastavenia notifikácií, ktoré vám potrebu doplniť tekutiny, pripomenú.

 

Zlozvyk č. 8: Kupujete veci, ktoré nepotrebujete.

Míňate príliš veľa na nepotrebné veci? Keby ste tak len tušili, koľko ste na nich mohli ušetriť...

Riešenie: Aplikácia, ktorá vám spočíta ušetrené peniaze za nepotrebné veci, s názvom Things I didn´t buy.

Táto aplikácia vám umožní urobiť fotku a zapísať cenu za každú vec, ktorú ste chceli kúpiť, ale nakoniec nekúpili. Výsledná suma vás môže po pár mesiacoch doslova šokovať. Síce ste nekúpili super zlacnený LCD televízor, ktorý bol o palec väčší, ako ten čo máte, ale môžete začať pozerať letenky na Maurícius!

 

Zlozvyk č. 9: Príliš veľa sedíte.

Väčšina z nás ráno vstane, prejde do auta, sadne za počítač, znova do auta a večer skončí na sedačke. Neustále sedenie je pre telo horšie, ako keby ste vyfajčili dve krabičky cigariet denne.

Riešenie: Aplikácia, ktorá vám pripomenie rozhýbať telo, s názvom Office Exercise & Stretch.

Táto aplikácia by mala byť povinnou a neoddeliteľnou výbavou pre všetkých so sedavým zamestnaním. Nielenže vám pripomenie, aby ste vstali a prešli sa, ale vám aj poradí menšie cviky a naťahovania, ktoré môžete absolvovať po tichu v kancelárii. 

Späť na zoznam článkov

Kontakt Zobraziť desktop verziu

© PCexpres s.r.o. 2004 - 2021 | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Obchodné podmienky | Reklamačný poriadok


© 2021 PCexpres

Chat


Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov

Napíšte nám