HOTLINE - 02 / 20 60 00 60

Zo života PCexpres

Solárne ležadlo nabije váš telefón a vychladí nápoje

15.03.2017

solarne lehatko2 

 

 

K letu už každoročne patrí teplo, slnko, voda a vylihovanie v prírode. Čo však mnohým počas letných dní strávených v prírode chýba? Ak je to elektrika na dobíjanie mobilu a chladený nápoj po celý deň, libanonský mladík pre nás našiel riešenie.

 

Solárne ležadlo v neónových farbách, ktoré zostrojil v rámci univerzitného projektu dokáže nabiť smartfón, vychladiť nápoj a uskladniť najcennejšie drobnosti, ktoré inak často nechávame skryté pod uterákmi alebo v teniskách.

 

Autorom tohto projektu je 23-ročný študent architektúry Antoine Sayah, ktorý zdieľaním ležadla na Instagrame predal viac ako 60 prototypov (v hodnote 150 dolárov za kus) v priebehu prvých dvoch týždňov. Ležadlo má zabudovaný 5W solárny panel a chladničku na nápoje. Je šité z nepremokavého materiálu a vystužené na podoprenie hlavy a chrbta.

 

Je možné ho zložiť do 4 polôh a vďaka vhodným a ľahkým materiálom je jednoduché aj jeho prenášanie. V reliéfnej časti je všité praktické vrecko na zips, do ktorého je možné uložiť malé cenné predmety (napríklad nabíjaný mobilný telefón.

 

Ekologický univerzitný projekt talentovaného Sayaha prerástol v potenciálny produkt, po ktorom každým dňom stúpa dopyt. V súčasnosti dokáže Sayaha a jeho tím vyrobiť 10 solárnych ležadiel denne. Mladý inovátor však neustále oslovuje nových investorov, aby mu pomohli rozšíriť produkciu a prijať pribúdajúce objednávky klientov z celého sveta.

 

4 výhody solárneho ležadla:

  1. 1. Nabije váš mobil
  2. 2. Vychladí váš nápoj
  3. 3. Uskladní vaše cennosti
  4. 4. Je skladné a pohodlné vďaka vystuženému záhlaviu

 

Sayahov tím predstavil už aj prototyp väčšieho ležadla, ktoré je možné zložiť do tvaru pohovky alebo postele. Je vybavené 7W solárnou baterkou a čoskoro si ho budeme môcť objednať aj my.

 

1

 

2

Späť na zoznam článkov

Kontakt Zobraziť desktop verziu

© PCexpres s.r.o. 2004 - 2017 | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Obchodné podmienky | Reklamačný poriadok


© 2017 PCexpres

Chat


Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov

Napíšte nám