HOTLINE - 02 / 20 60 00 60

Zo života PCexpres

25 tipov na technologické vianočné darčeky

11.12.2019

Akoby vyberanie darčekov nebolo náročné už samo o sebe, keď hľadáte niečo pre technologického nadšenca, znamená to ešte zopár starostí navyše. Hodnotenia produktu musia byť vysoké, spotreba nízka, verzia čo najaktuálnejšia, dizajn zasa nadčasový, nesmie chýbať „wow“ efekt a predovšetkým, dotyčná osoba by už nemala vlastniť nič podobné. 

 

Za predpokladu, že netúžite stráviť predvianočné týždne surfovaním na špecializovaných weboch a radšej hráte na istotu, urobíte najlepšie, ak sa budete držať jednoduchého hesla: „čo najnovšie a čo najlepšie“. A aby bolo vaše hľadanie ešte o čosi ľahšie, prinášame vám tipy na tie aktuálne najhorúcejšie technologické hity.

 

Červené tlačítko so symbolom darčeku na klávesnici

 

Technologické vianočné darčeky

1. Prenosná mini-nabíjačka pre smartfóny, napríklad v tvare rúžu na pery, je ľahko prenosná, stratí sa i v menšej dámskej kabelke a ukrýva v sebe energiu, postačujúcu na jedno plné nabitie.

 

2. 2 v 1 šošovka pre smartfón sa zmestí do vrecka, no i napriek tomu pozdvihne mobilné fotografovanie na úplne novú úroveň. Umožní super detailné zábery zblízka i pôsobivé širokouhlé snímky a inštalácia ani manipulácia nezaberú viac než pár sekúnd.

 

3. Väzenie na smartfóny môže nájsť občas uplatnenie v každej domácnosti. Kto má od tejto nedobytnej klietky kľúče, stáva sa sudcom i dozorcom v jednej osobe. Telefóny prepustí na slobodu len v prípade, že ich majitelia vykazujú znaky úspešne absolvovaného detoxu.

 

4. Vodotesný reproduktor do sprchy iste spríjemní dlhší pobyt v kúpeľni, no tam sa to len začína. Výskumy poukazujú, nezávisle od seba, na zlepšenie speváckych výkonov pri počúvaní hudby (lebo speváka vedie správnym smerom), aj pri sprchovaní sa (hlasivky sa uvoľnia). Tak prečo obe stimulujúce okolnosti nespojiť?

 

5. Hlasový asistent s reproduktorom nie je tak celkom novinka, ale nové generácie majú podmaňujúci dizajn, fantastický zvuk, množstvo nových funkcií, kameru a displej, prepojenie s inými aplikáciami a zariadeniami IoT, či programovateľné hlasové skilly.

 

6. 3D pero, alebo prečo by v 21. storočí ešte niekto písal na papier, keď ním môže modelovať priestorové predmety. Stačí si vybrať druh materiálu (rôzne tvrdé a tvarovateľné plasty), k tomu dobrý námet a o niekoľko hodín zábavy je postarané.

 

 

Tvarovanie lietadla pomocou 3D pera

 

7. Signalizačné nálepky a prívesky. Každý to zažil aspoň raz a pre niektorých je to dennodenný údel – vec, ktorú ste len teraz držali v ruke, odrazu zmizla. Podobným problémom doslova odzvonilo. Digitálne nálepky na diaľkových ovládačoch, kľúčoch a peňaženkách môžu byť odteraz spojené (pomocou Bluetooth) s aplikáciou v smartfóne a na povel reagovať príjemným tónom. O level vyššie s nimi môžete nájsť aj stratenú peňaženku alebo kľúče pomocou GPS lokalizácie.

 

8. Zariadenie na udržiavanie vzpriamenej polohy tela. Táto malá a nenápadná vecička sa prilepí špeciálnym lepidlom na chrbát presne v strede, medzi lopatkami. Reaguje na pohyb a vždy keď dôjde k neželanému zhrbeniu, zavibruje, čím napomáha k zlepšeniu držania tela.

 

9. Fototlačiareň do ruky komunikuje so smartfónom cez Bluetooth a fotky tlačí na samolepiaci papier. Ideálna hračka pre tínedžerov, ktorých omrzel Instagram a hľadajú originálny spôsob, ako ho nahradiť. Vylepšený model si vystačí i bez smartfónu – fotoaparát má zabudovaný. Vianočná party teda môže byť tento rok v znamení instantných fotografií.

 

10. Prenosná wireless klávesnica osloví každého, kto je často na cestách, potrebuje pracovať a nechce so sebou nosiť nič väčšie ako tablet alebo smartfón. Ľahkosť, odolnosť, atraktívny dizajn, kompatibilita so všetkými zariadeniami a k tomu pevná podložka sú všetko prvky, ktoré z nej robia top tip na vianočný darček pre tech-nadšenca.

 

11. Aktívne doplnky ku herným konzolám predstavujú zlatú strednú cestu medzi pohybom vonku a sedením pred obrazovkou. Ich prostredníctvom môžete simulovať športové aktivity, hru na hudobné nástroje i praktizovať bojové umenia. Ich spektrum je dostatočne široké aj pre dospelých a pokročilých gamerov.

 

12. Prenosný reproduktor na oblečení bez rizika prípadných otázok typu „Jak to pereš?“, ako v kultovom filme Pupendo? Žiaden problém. Lídri na trhu ponúkajú vodotesné riešenia s výdržou batérie až 6 hodín a bez nutnosti káblového pripojenia na kazetový walkman. O úroveň vyššie vás dostanú reproduktory priamo v rámoch slnečných okuliarov, produkujúce zvuk tak, že vás ani neohlušuje, ani ho nepočuť naokolo.

 

13. Smart hrnček na teplé nápoje dovoľuje nastavenie teploty, pri ktorej si želáte nápoj popíjať. Sám ju potom kontroluje, čo nielenže udrží nápoj teplý dlhšie, ale dovolí vám i experimentovať. Na jedno nabitie funguje hodinu, teda zvládne i niekoľko káv denne.

 

14. Robotický vysávač je hitom sezóny a nesporne bude i jedným z najpopulárnejších vianočných darčekov roku 2019. Veď uznajte, aktivuje sa hlasom, je kompatibilný s hlasovými asistentmi, má vysokú nasiakavosť, okrem vysávania i mopuje a sám sa pripojí k nabíjačke.

 

 

Robotický vysávač

 

 

15. LED budíky a nástenné hodiny sú čímsi ako ihriskom pre kreatívny dizajn a to ich priam predurčuje na originálne vianočné darčeky. Tri čierne panely na stene symbolizujúce dominové kocky, na ktorých zasvieti vždy príslušný počet bodiek pre hodiny, minúty a sekundy. Alebo štvorec na nočnom stolíku s radmi a stĺpcami písmen pripomínajúci osemsmerovku, v ktorom svietia slová informujúce o aktuálnom čase, napríklad „IT IS HALF PAST TEN“. Alebo budík, ktorý namiesto zvukom budí postupným rozjasňovaním neagresívneho svetla. Alebo ikonka Pac-man, požierajúca digitálne číslice ušlého času. Alebo...

 

16. Odpadkový kôš reagujúci na pohyb a hlas je snom azda každého. Predstavte si ho vždy keď máte plné ruky odpadkov a musíte zvládať akrobatické kúsky, aby sa vám ich podarilo úspešne vysypať. Namiesto toho by pritom stačilo len vysloviť správne heslo, alebo aktivovať fotobunky a všetko by prebehlo oveľa pohodlnejšie.

 

17. Lietajúcu selfie kameru, vlastne mini-dron, poháňajú štyri malé horizontálne vrtule. Ovláda sa cez smartfón a poletovať môže nad rodinným vianočným stolom, pracovným kolektívom na koncoročnej firemnej párty, alebo nad prvými lyžiarskymi pokusmi detí na svahu.

 

18. Inteligentný termostat nereguluje len teplotu v dome, ale sám sa aj naučí, aký je denný a týždenný rytmus domácnosti a tomu potom prispôsobí celý vykurovací režim. Inštaláciu zvládne každý a kompatibilita je spravidla veľmi široká.

 

19. Vonkajší projektor, ako stvorený pre záhradné premietanie v teplých letných večeroch i na stenu obývačky v chladnejšom období. Tie najvýkonnejšie produkujú svetelný tok až do 3600 lumenov, čo prináša vysokokvalitný divácky zážitok.

 

20. Dronov sú na trhu desiatky, ak nie stovky. Vlastniť jeden len tak pre zábavu, kvalitnejšie filmovanie a fotenie, súťažné lietanie, alebo zvýšenie bezpečnosti, je pre „geekov“ priam povinné. Vyberať môžete v závislosti od primárneho účelu používania, lebo typovo sa drony kategorizujú práve podľa toho.

 

21. Prenosné herné konzoly sú z roka na rok výkonnejšie, krajšie a právom aj populárnejšie. Zábava do ruky pre všetky generácie, s možnosťami rovnako skvelého zážitku z hrania, či ste na cestách, či v pohodlí vlastného gauča. Najväčšia vychytávka je určite prenosná herná konzola, ktorú si môžete vziať so sebou všade a na trhu je aktuálne  rozsiahla ponuka hier s prispôsobivými hernými módmi a úžasným ovládaním.

 

22. Smart hodinky, ktoré medzi tipmi na technologické darčeky nesmú chýbať, prešli tiež v posledných rokoch akcelerovaným vývojom. Na zápästí tak dnes môžete mať hodinky, navigačné zariadenie, diagnostickú konzolu, osobného trénera a telefón s regulárnou SIM kartou v jednom. A k tomu ešte vodotesné a s trvale zapnutým displejom.

 

23. Kuchynské spotrebiče sú technologicky rovnako sofistikované ako produkty ktoréhokoľvek iného segmentu. Kávovar vám pripraví kávu presne podľa vami zadaných parametrov, expresný gril upraví slaninu rovnomerne po celej ploche a stolové výčapné zariadenia tvoria dokonalý pár s tekutým zlatom od lokálnych producentov. Komu sa žiada trochu extravagancie, môže siahnuť po „mikro-udiarni“ v podobe skleného zvona, napojeného na elektrický zdroj dymu, do ktorého môže namiešať svoj unikátny pomer aromatických byliniek a pilín voňavého dreva.

 

24. VR sady predstavujú ďalší z inšpiratívnych vianočných darčekov pre malých i veľkých. V realistickom virtuálnom priestore si môžete zahrať hry, odísť na bádateľskú expedíciu, prezrieť svet minulosti, vystavať vlastný vesmír i zahrať sa na graffiti umelca.

 

25. Audioknihy a videohry. Audioknihy sú tu hlavne pre tých, ktorí nestíhajú čítať. Titulov len pribúda, tento trend bude pokračovať a rozširovať sa z komerčne úspešných titulov aj na okrajovejšie žánre.

 

 

Veľká zbierka rôznych video-hier

 

 

K videohrám roku 2019 patria:

1. Call Of Duty: Modern Warfare (Xbox One, PlayStation 4, a PC)

2. Borderlands 3 (Xbox One, PlayStation 4 a PC)

3. Star Wars Jedi: Fallen Order (Xbox One, PlayStation 4 a PC)

4. FIFA 20 (Xbox One, PlayStation 4, Switch a PC)

5. Death Stranding (exkluzivita pre PS4)

6. Red Dead Redemption 2 (Xbox One, PlayStation 4, už aj na PC)

7. The Outer Worlds (Xbox One, PlayStation 4, PC)

8. Control (Xbox One, PlayStation 4, a PC)

9. Outer Wilds (Xbox One, PlayStation 4 a PC)

10. Untitled Goose Game (Switch, PC, macOS)

 

 

Určite môžete prekvapiť pravého gejmera aj predobjednávkou.

V najbližšom čase sú s napätím očakávané:

1. The Last of Us Part 2 (exkluzivita PS4)

2. Cyberpunk 2077 (Xbox One, PlayStation 4 a PC)

3. Final Fantasy VII Remake (PS4)

4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch)

5. Half-Life: Alyx (PC)

Späť na zoznam článkov

Kontakt Zobraziť desktop verziu

© PCexpres s.r.o. 2004 - 2020 | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Obchodné podmienky | Reklamačný poriadok


© 2020 PCexpres

Chat


Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov

Napíšte nám