HOTLINE - 02 / 20 60 00 60

Zo života PCexpres

Čo by ste chceli od vášho smartfónu v budúcich rokoch?

27.09.2018

transparentny smartfon

Pri rozsahu funkcií, ktorými sú dnešné smartfóny nabité, azda len málokto pochybuje o tom, že sa už dávno stali integrálnou súčasťou našich životov. Smartfónmi nielen fotíme, objednávame a platíme, ale nás aj navigujú, pomáhajú nám pri práci a riadime ich pomocou iné zariadenia. Dokážu všetko.

Alebo takmer všetko. Vlastne, keď sa tak nad tým, s trochou fantázie, zamyslíte, iste prídete na mnoho spôsobov ako by sa dal smartfón ešte viac vylepšiť aby našiel nové, užitočné využitia. Len pre inšpiráciu, tu je zopár nápadov. Čo myslíte, ktoré z nich sa stanú skutočnosťou?


Technické vylepšenia


- Dlhšiu dobu fungovania do vyčerpania batérie by uvítal každý. No konečným riešením by bolo, za pomoci lacného a široko dostupného bezdrôtového dobíjania, nemusieť smartfón nabíjať vôbec. Podobne ako je to s mobilným signálom.

- Iným častým problémom sú fyzické poškodenia. Predstava nerozbitného, vodovzdorného a aj silnému tlaku odolného materiálu je tiež veľmi lákavá.

- Ani zlepšenia v oblasti prepisu a porozumenia hovorenej ľudskej reči by neboli na zahodenie. Pokojne i tej menej zrozumiteľnej, napríklad po víkendovom večere v meste ☺.

- A čo poviete na automatické šifrovanie všetkých signálov vysielaných smartfónom? Odpadla by i vám nejedna obava o vaše súkromie?


Praktické „vychytávky“


- Všetkých bez rozdielu by určite potešila funkcia auto-manažmentu dát, predovšetkým vymazávanie tých nepotrebných - starých SMS a dočasných súborov spojených s prehliadaním webstránok.

- Inteligentné blokovanie prichádzajúcich telemarketingových hovorov a iného spamu. Že toto ešte nefunguje je väčší škandál ako tie hovory.

- „Fake“ zaklápací panel - len pre ten pocit, že ním môžete z celej sily tresnúť po skončení telefonátu, ktorý vás nahneval.


(Nielen) tínejdžerská zóna


- Rozpoznanie správ písaných užívateľom po pár drinkoch. Nasledované, pokiaľ možno, autokorekciou, a pokiaľ nemožno, tak výstražným oznamom, alebo blokovaním klávesnice. Na druhý deň sa poďakujete.

- Notifikácie o utrácaní nad limit za jedlo, pitie, zábavu a módu? K nezaplateniu!

- Výkonnejší fotoaparát, hrubšia šošovka a inteligentnejšia ponuka digitálnych filtrov pre frontálny útok na Instagram.

- Falošné zvonenie a imitácia prichádzajúceho hovoru ako reakcia na vopred určený signál (frázu) by vytvorili ideálnu pôdu na vykľučkovanie z trápnej situácie.

- Projekcia večerníčka na strop nad posteľou.


Z oddelenia futurizmu


- Smartfón by mohol reagovať na gestá, teplotu kože, alebo iné biologické spätné väzby. Z nich potom určiť emócie užívateľa a žiadaným spôsobom na ne reagovať, napríklad výberom hudby, či ovládaním osvetlenia v dome.

- Snímanie podnetov by pritom vôbec nemuselo byť obmedzené len na ľudské telo, ale rozšírené i na okolité prostredie - počasie, premávku, zaujímavé fakty o umení a prírode a podobne.

- Podľa nastaviteľného operačného módu by takto vybavený smartfón mohol slúžiť i ako akýsi radca na obohatenie životného štýlu. Odporúčal by voľby ohľadom pohybu, stravovania a kultúrneho vyžitia, viac, či menej za zónou komfortu užívateľa.

- A keby tak všetky funkcie reagovali bez odkladu a meškania v reálnom čase? Žiadne pripájanie sa k službám, ani nahrávanie dát. Všetko instantne tu a teraz.

- Naoko magický zážitok by bol dokonalý, keby smartfón zmizol z dohľadu. Buď radikálnym zmenšením, alebo integráciou do odevu, či priamo do tela.


Máte i vy podobné nápady? Podeľte sa o ne v komentoch na Facebooku.

Späť na zoznam článkov

Kontakt Zobraziť desktop verziu

© PCexpres s.r.o. 2004 - 2019 | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Obchodné podmienky | Reklamačný poriadok


© 2019 PCexpres

Chat


Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov

Napíšte nám