Všetky naše pobočky máme naďalej otvorené na základe rozhodnutia hlavného hygienika a ÚVZ.

HOTLINE - 02 / 20 60 00 60

Zo života PCexpres

Ford predstavil high-tech búdu pre Vašich domácich miláčikov

29.01.2019

Psí dom so solárnymi panelmi a anténa na bielom pozadí - ilustrácia

Originálny nápad a skvelé prevedenie ponúkajú bezpečné miesto pre najlepšieho priateľa človeka.

 

Znepríjemnila i vám, už pár dní pred Silvestrom, náladu obava o vášho, hlukom petárd a ohňostrojov vystrašeného, psíka? Alebo len každodenný nekončiaci hluk vo vašej blízkosti, či obyčajná búrka? Náhly stres a úzkosť naň dokážu pôsobiť pomerne traumatizujúco a v horšom prípade sa môže pokúsiť o útek. Ak patríte k majiteľom, ktorí z obáv o jeho pohodlie radšej ostanú doma, aby psíkovi poskytli osobnú podporu, máme pre vás dobré správy. Podobný problém totiž trápil aj dizajnérov automobilky Ford a tí sa s ním popasovali vskutku osobitým spôsobom.

Ich snaha je príkladom, ako niekedy stačia nápad a dobrý úmysel a presah modernej technológie do každodenného života môže mať obdivuhodný výsledok.

Inšpirovaní technológiou implementovanou v ich najnovších modeloch áut, vytvorili pre vašich domácich miláčikov búdu, odolnú voči najviac rušivo pôsobiacim zvukom z prostredia. Začiatkom decembra minulého roku ju uviedli týmito slovami:

 

„Premýšľali sme nad tým, ako môžu technológie, ktoré používame v našich automobiloch, pomôcť ľuďom v iných situáciách. Zabezpečenie toho, aby si psy a ich majitelia mohli vychutnať inak stresujúci Silvestrovský večierok, sa zdalo byť perfektnou aplikáciou pre náš systém riadenia aktívneho hluku.“

 


Prezentácia high-tech búdy odolnej voči hluku a rušivým elementom z prostredia

 

 

Nejde pritom o úplnú zvukotesnosť. Sústava mikrofónov najprv sníma ruchy z prostredia. Systém ich následne analyzuje a po vyhodnotení vysiela cez reproduktory späť do prostredia zvukové vlny, ktoré eliminujú len vybrané nežiaduce ruchy. V interiéri automobilu sú to zvuky motora, vetra, či premávky (no nie hudby z rádia). V novej high-tech búde sú to zasa zvuky výbuchov a hromobitia. Bariérou pre konštruktérov tu nebol ani fakt, že rozpätie frekvencií, vnímateľných ľudským uchom (20 až 20 000 Hz) sa líši od psieho (67 až 45 000 Hz).

 

Tlmiaci efekt ešte zvyšuje synergická kombinácia tejto technológie s materiálom, použitým na výplň stien. Je ním korok, ktorý má okrem akusticko-izolačných vlastností aj nízku hmotnosť a dobre udržuje i vnútornú teplotu.

 

Aby nikto nezostal na pochybách, že ide o mimoriadny výtvor, pridali tvorcovia automatické dvere a zvukotesnú ventiláciu. Prístrešok, ktorý už vari ani nemožno nazývať búdou, disponuje tiež nohami redukujúcimi chvenie. Zanedbaný nezostal ani vonkajší dizajn, spájajúci moderné a klasické línie, a výsledok pôsobí už na prvý pohľad elegantne, prívetivo a útulne.

 

Produkt s názvom The Quiet Kennel bol predstavený v decembri minulého roku a zatiaľ ide stále len nepredajný prototyp. No prístup, ktorý, spolu s kolískou simulujúcou jazdu autom, zosobňujú je skvelým prísľubom do budúcnosti.

 

 


Kolíska simulujúca jazdu autom

 

Nám zostáva dúfať, že bude aj inšpiráciou pre ďalšie spoločnosti, v integrácii technológií do nových sfér využitia.

Späť na zoznam článkov

Kontakt Zobraziť desktop verziu

© PCexpres s.r.o. 2004 - 2021 | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Obchodné podmienky | Reklamačný poriadok


© 2021 PCexpres

Chat


Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov

Napíšte nám