HOTLINE - 02 / 20 60 00 60

Zo života PCexpres

Mobil alebo tablet? Alebo potrebujem oboje?

08.09.2017

tablet alebo mobil

 

Pri otázke, ktoré zariadenie je dnes viac využívané, je odpoveď viac-menej jednoznačná. Smartfón potrebuje takmer každý, a keďže trh s mobilnými telefónmi poskytuje dostatočné množstvo telefónov aj s väčšími uhlopriečkami, tablety sa dostávajú čoraz viac do úzadia.

 

To potvrdzujú aj tvrdé dáta o poklese predajnosti tabletov za posledné roky. Výnimku predstavujú tablety s oddeliteľnou klávesnicou, tzv. 2v1 tablety, ktorých predajnosť stúpa.

 

Na mieste je teda otázka, či tablet ešte má svoje reálne využitie.

 

Výhody tabletu

Príchod prvých komerčných tabletov bol postavený na jednoduchej myšlienke. Dajme väčší displej používateľom, ktorí trávia svoj voľný čas surfovaním na internete, prezeraním fotiek a sledovaním videí. Ich nízka hmotnosť a prenosnosť mala vyplniť dieru na trhu a konkurovať nielen telefónom, ale aj notebookom, ktoré síce boli prenosné, ale nie až do takej miery.

 

S postupom času pribudli vylepšené operačné systémy, intuitívne ovládanie a pokročilé funkcionality, zabudované fotoaparáty a nakoniec SIM karty, vďaka ktorým vznikla nová kategória tabletov, tzv. phablety (z anglických slov phone a tablet). Tento model sa však aj napriek veľkým očakávaniam, príliš neuchytil. Telefóny sa začali zväčšovať a notebooky zase zmenšovať. Niekdajšia diera na trhu začala zanikať.

 

Aj napriek tomu, tablety stále majú niekoľko neodškriepiteľných výhod v porovnaní so smartfónmi.

 

1. Dlhšia výdrž baterky.
2. Pohodlnejšie čítanie. Ak však plánujete tablet používať najmä na čítanie kníh, zvážte radšej kúpu elektronickej čítačky kníh, ktorá je pre váš zrak šetrnejšia.
3. Pohodlnejšie sledovanie videí a filmov.
4. Prehľadnejší emailing a práca v textových, tabuľkových a prezentačných programoch.
5. Lepší displej na hranie hier.

 

Tablet je teda vhodnou voľbou v prípade, že k práci potrebujete väčšiu obrazovku, ale notebook je pre vás zbytočný. Je totiž ideálnym pomocníkom pri prezentáciách a na stretnutiach s klientmi. Veľmi obľúbené sú tablety aj v rodinách s deťmi, keďže deti pri sledovaní videí a hraní hier „neblokujú“ a vybíjajú telefón rodiča.

Späť na zoznam článkov

Kontakt Zobraziť desktop verziu

© PCexpres s.r.o. 2004 - 2018 | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Obchodné podmienky | Reklamačný poriadok


© 2018 PCexpres

Chat


Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov

Napíšte nám