Po-Št: 8:00-17:00, Pia: 8:00-16:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 62

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 63

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 61

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 84

Po-Pia: 11:00-19:30, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 75

Po-Ne: 10:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 87

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 85

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02 / 20 60 00 69

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02 / 20 60 00 67

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 80

Po-Ne: 10:00-18:30, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 89

Po-Ne: 8:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 82

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02 / 20 60 00 74

Po-Pia: 10:00-18:30, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 68

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/ 20 60 00 77

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 81

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 71

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 70

Po-Pia: 9:00-17:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 88

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 66

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 72

21 pobočiek

na Slovensku

Prečo a ako sa vymazať zo sociálnych sietí

Prečo a ako sa vymazať zo sociálnych sietí

V súčasnosti sú sociálne siete integrované takmer do všetkého. Stali sa čímsi ako náhradou internetového prehliadača, ich účty je možné použiť na identifikáciu užívateľov, slúžia na organizáciu  a koordináciu komunít, veľa užívateľov ich využíva ako generátor denných správ o dianí v rozličných sférach spoločnosti, umožňujú nahliadnuť do súkromia iných ľudí, sú skrátka hybnou silou mnohých našich interakcií v digitálnom i fyzickom svete.
Otázku, či vytvorenie účtu na sociálnej sieti automaticky znamená potrebu ponechať si ho navždy, alebo je vhodnejšie ho po čase vymazať, si už pravdepodobne niekedy položil každý užívateľ. Nejde pritom vôbec o triviálnu záležitosť. Rozhodnutie, či si účet ponechať vyžaduje dôkladnú úvahu a posúdenie všetkých kladov i záporov. Ak stojíte pred podobnou dilemou, tu sú niektoré podstatnejšie aspekty, o ktorých by ste mali popremýšľať.

Pohľad do životov a názorov iných

Jedným z hlavných dôvodov prečo ľudia sociálne siete opúšťajú je „preťaženie“ informáciami. Ich konštantný príliv a krátkosť času na selekciu, či pátranie po ich hodnovernosti, v lepšom prípade negujú význam takéhoto informačného toku, v tom horšom vedú k nekritickému prijímaniu klamlivých údajov. Sústavné notifikácie, porovnávanie spoločenského postavenia, či nezmyselné názorové výmeny vedia byť tiež vyčerpávajúce a frustrujúce.
Na druhej strane, je takmer isté, že po „odpojení sa“ zo sociálnej siete stratíte aj prínosné kontakty a informácie. Stane sa, že vám uniknú príjemné správy zo života vašich blízkych žijúcich mimo vášho regiónu, tipy na udalosti a podujatia, novinky z oblastí, ktoré vás zaujímajú, alebo dokonca príležitosti na kariérny a osobný rozvoj.
Písanie na klávesnici notebooku a ikony interakcií na sociálnych sieťach.

Spojenie s ostatnými

Bez sústavného „skrolovania feedmi“ sociálnych sietí získate viac času na kultiváciu vzťahov priamo vo fyzickom svete. Rozhovory a viac pozornosti z vašej strany určite ocenia hlavne tí skôr narodení.
Prítomnosť osôb vo vašej blízkosti však nie je trvalá. Ak sa stane, že sa ocitnete dlhší čas sami, môže to viesť k pocitom osamotenia a izolácie. Udržiavanie „offline“ vzťahov tiež vyžaduje vynaloženie väčšej snahy a námahy.

Vymazanie spomienok

Sociálne siete istým spôsobom akoby držali pri živote časť minulosti – fotografie, znovu pripomínané spomienky a „throwback“ udalosti, sporadické spojenia s ľuďmi, ktorých ste už roky nevideli naživo. Na veľa z toho by ste možno radi zabudli, a potom ako zrušíte účet sa vám zrejme bude zabúdať oveľa ľahšie.
No problém môže nastať, ak ide o nevyriešené vzťahy alebo osobné problémy, od ktorých sa snažíte uniknúť. Vtedy sa môže stať, že zrušenie účtu budete neskôr ľutovať, lebo povedie k eskalácii vášho napätia, k úzkosti a sebaobviňovaniu za pomyselné „spálenie mostu“.

Viac času

Po odchode zo sociálnej siete pravdepodobne získate aj nejaký čas pre seba. Ak ho dokážete vyplniť niečím zmysluplným, potom by ste nemali váhať a účet zrušiť čo najskôr. Čas strávený na sieti na úkor niečoho, čo vás baví a napĺňa je možné vo väčšine prípadov označiť za stratený.
Pozor však, aby ste sa neocitli v stave prázdnoty a nevypĺňali ju aktivitami rovnako, či dokonca viac, patologickými ako je prehliadanie nekonečného streamu nových príspevkov.

Kritika a pocit seba hodnoty

Neoprávnená kritika, výsmech, trolling a iné neduhy sú fenoménmi, ktoré na sociálnych sieťach prekvitajú. Život bez nich je bez pochyby kvalitnejší, menej stresujúci a všetci si ho vieme poľahky predstaviť. Predsa len, nemusieť čeliť hlúpym názorom je oveľa jednoduchšie ako vynakladať mentálnu námahu na to, aby ste si ich nenechali preniknúť „pod kožu“, a výsledok je pritom často rovnaký.
Žiaľ, kvalitnej spätnej väzby je tiež ako šafranu. Ak ste si okruh svojich virtuálnych kontaktov starostlivo budovali dlhší čas a obsahuje ľudí, ktorých názory si vážite, lebo veríte, že im na vás úprimne záleží, pripravíte sa odchodom o ich cenné rady a názory.

Ako vymazať účty na sociálnych sieťach

V prípade, že ste dospeli k záveru, že váš účet na niektorej zo sociálnych sietí vymažete, ešte predtým ako začnete, mali by ste si stiahnuť časť obsahu, ktorú nechcete stratiť.

Facebook

Ak chcete odstrániť alebo deaktivovať váš účet na Facebooku, prihláste sa a prejdite na stránku nastavení (ikonka šípky vpravo hore). Potom kliknite na „Nastavenia a súkromie“ a potom na „Nastavenia.“ Vyberte „Vaše informácie z Facebooku“ a v časti „Deaktivácia a vymazanie“ , kliknite na „Zobraziť', aby ste sa dostali na stránku odstránenia a deaktivácie.
Facebook vám ponúka dve možnosti: deaktiváciu a trvalé odstránenie. Deaktivácia odstráni vašu stránku z webu a spolu s tým i väčšinu príspevkov, ktoré ste zdieľali. Umožní vám však naďalej používať Messenger. Ak sa rozhodnete svoj účet odstrániť, Facebook poskytuje 30-dňovú lehotu na zmenu názoru. Po týchto 30 dňoch už nebudete môcť načítať vaše príspevky ani fotografie.
Postup vymazania sa z Facebooku.

Instagram

Podobne ako na Facebooku, aj v Instagrame máte možnosť účet dočasne deaktivovať, ak si myslíte, že sa k nemu budete chcieť vrátiť. Proces deaktivácie účtu sa líši od jeho odstránenia.
Vo webovom prehliadači sa prihláste do svojho účtu Instagram a prejdite na stránku nastavení (kliknite na vašu profilovú fotografiu a zvoľte položku „Nastavenia“). Následne v pravom dolnom rohu stránky nastavení kliknite na položku „Dočasne deaktivovať môj účet“. Potom budete musieť uviesť dôvody, ktoré vás k tomuto rozhodnutiu viedli a zadať svoje heslo na potvrdenie.
Pre trvalé odstránenie účtu prejdite na stránku žiadosti o vymazanie. Taktiež musíte uviesť dôvod, prečo účet odstraňujete a zadať heslo. Potom začne tridsaťdňová lehota, po uplynutí ktorej bude váš Instagram účet odstránený. Instagram si môže niektoré z vašich údajov, z právnych dôvodov, ponechať aj po odstránení účtu.
Dočasné vymazanie sa z Instagramu.

Twitter

Twitter možnosť dočasnej deaktivácie neponúka. Ak chcete váš účet odstrániť, prihláste sa, prejdite do ponuky nastavení kliknutím na položku „Viac“ a potom na položku „Nastavenia a ochrana osobných údajov.“ V dolnej časti sekcie „Váš účet“ kliknite na „Deaktivovať svoj účet“.  Po následnom potvrdení budete mať ešte 30 dní na zmenu názoru. Uvedomte si, že niektoré informácie o vašom účte môžu zostať dostupné vo vyhľadávačoch aj po odstránení.
Deaktivácia účtu na Twitteri.

Snapchat

Snapchat užívateľom neumožňuje odstrániť účet prostredníctvom aplikácie. Ak chcete svoj účet odstrániť, prihlásiť sa musíte cez webový prehliadač. Keď sa dostanete do sekcie správy účtu, kliknite na „Odstrániť môj účet“. Potom musíte opätovne zadať heslo a užívateľské meno, čím zrušenie potvrdíte. Rovnako ako u väčšiny ostatných sociálnych médií, trvá 30 dní, kým vaše rozhodnutie nadobudne definitívnu platnosť. Mali by ste vedieť, že Snapchat si môže ponechať niektoré vaše údaje z právnych dôvodov.

TikTok

Pre odstránenie TikTok účtu sa prihláste do aplikácie a kliknite na tri bodky v hornej časti obrazovky. V sekcii „Nastavenia a súkromie“ zvoľte „Spravovať účet“ a v dolnej časti obrazovky následne klepnite alebo kliknite na „Odstrániť účet“. Potom sa objaví výzva na zadanie kódu odoslaného na vaše telefónne číslo, podobne ako to býva pri dvoj-faktorovej autentifikácii. Po zadaní kódu budete musieť ešte potvrdiť kliknutím na „Odstrániť účet“ a o 30 dní bude váš účet nadobro odstránený.
Odstránenie účtu z TikToku.

Youtube

Striktne technicky vzaté nemáte samostatný YouTube účet, ale účet Google a ten vám poskytuje prístup k službe YouTube. Špeciálne zrušenie Google účtu by ste si mali dobre rozmyslieť – jeho odstránením stratíte totiž prístup aj ku všetkým ostatným službám ako sú napríklad Gmail, Disk Google, atď. Nezabudnite tiež, že pomocou účtu Google sa možno prihlasujte na niektoré webové stránky a online služby. Okrem toho, videá na YouTube je možné pozerať aj bez prihlásenia do účtu Google, takže odstránenie účtu vám nezabráni v používaní služby.
Ak chcete zrušiť kanál, ktorý spravujete, pozrite si presný postup na zrušenie YouTube kanálu.
No a v prípade, že ste si istí, že Vám celkovo služby Google nebudú chýbať, tu nájdete návod na odstránenie Google účtu.

Reddit

Ani anonymné diskusné fórum Reddit nie je typická sociálna sieť. Zrušením vášho účtu sa neodstránia žiadne vaše príspevky ani komentáre (zmizne z nich len vaše užívateľské meno). Ak po sebe nechcete zanechať žiadnu stopu, budete musieť každý príspevok a komentár vymazať osobitne.
Vymazanie účtu Reddit je pomerne jednoduché. Kliknite na svoje používateľské meno a následne na položku „Užívateľské nastavenia“. Prejdite na koniec stránky a v časti „Deaktivovať účet“ klepnite na položku „Deaktivovať účet“. Ak máte predplatenú verziu Reddit Premium, musíte predplatné najskôr zrušiť.

Pinterest

V ponuke možností Pinterestu sú deaktivácia a zatvorenie účtu. Obidve sú dostupné z menu ukrytého pod šípkou smerujúcou nadol na webe Pinterestu alebo klepnutím na profilovú fotku v aplikácii Pinterest. Kliknite alebo klepnite na „Nastavenia účtu“. Posuňte zobrazenie nadol a klepnite na „Deaktivovať účet“, potom „Ďalej“. Vysvetlite dôvody deaktivácie a na záver kliknite „Deaktivovať účet“.
Pre zatvorenie účtu na Pintereste vo webovom prehliadači kliknite na „Nastavenia“ a potom na „Nastavenia účtu“ na ľavom bočnom paneli. V mobilnej aplikácii klepnite na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu obrazovky a potom na položku „Nastavenia účtu“. V ďalšom kroku vo webovom prehliadači klepnite na „Zmeny účtu“ a potom na „Zavrieť účet“. V mobilnej aplikácii klepnite na „Zavrieť účet“. I tu musíte pridať vysvetlenie, prečo účet zatvárate a zvoliť „Ďalej“.
V poslednej fáze kliknite na „Odoslať e-mail“, lebo Pinterest vyžaduje, aby ste potvrdili odstránenie účtu kliknutím alebo klepnutím na odkaz v potvrdzovacom e-maile. Po vykonaní tohto overovacieho kroku váš verejný profil zmizne, ale úplne sa odstráni až o 14 dní.
Deaktivácia a vymazanie účtu z Pinterestu.

LinkedIn

Pre zrušenie účtu na profesionálnej sieti LinkedIn kliknite alebo klepnite na vaše profilové foto, potom na „Nastavenia a súkromie“ a na „Preferencie účtu“. Posuňte sa nadol na sekciu „Správa účtu“ a zvoľte „Zavrieť účet“. Udajte dôvody vášho odchodu a kliknite alebo klepnite na „Ďalej“. Zadajte heslo a potom už len zvoľte „Zatvoriť účet“. Keď zatvoríte účet LinkedIn, niektoré vaše informácie sa môžu ešte po istý čas zobrazovať vo vyhľadávačoch. Tiež pred odstránením účtu zvážte, či si nechcete stiahnuť kópiu vašich údajov a profesionálnych kontaktov.
Zatvorenie účtu na sieti LinkedIn.

Vyberte pobočku pre servis:

 • 1/7

  Bratislava - Servisná centrála Osadná

  Opravy aj na počkanie, servis pc, notebook, iPhone, iPad, Samsung TAB, TV, foto... Možnosť platby v hotovosti aj platobnou kartou.

  Adresa:
  PCexpres, s.r.o.
  Osadná 11
  831 03 Bratislava
  Otváracie hodiny:

  Po-Št: 8:00-17:00
  Pia: 8:00-16:00
  So-Ne: Zatvorené

 • 1/7

  Bratislava - Aupark Shopping Center

  aupark logo

  Moderná pobočka, skvelí technici opravia vašich elektronických miláčikov na počkanie. Na pobočke máte tiež bohatý výber príslušenstva.

  Adresa:
  Aupark
  Einsteinova 18
  851 01 Bratislava
  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/7

  Bratislava - Avion Shopping Park

  avion

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva, najväčšie obchodné centrum na Slovensku.

  Adresa:
  Avion Shopping Park
  Ivanská cesta 16
  821 04 Bratislava
  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/7

  Bratislava - Central

  bratislava central logo

  Moderná pobočka, skvelí technici opravia vašich elektronických miláčikov na počkanie. Na pobočke máte tiež bohatý výber príslušenstva.

  Adresa:
  CENTRAL
  Metodova 6
  821 08 Bratislava
  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/7

  Bratislava - Eurovea

  Eurovea Logo 1

  Jedinečná pobočka s rozlohou 55m2, veľkým výberom krytov, obalov a príslušenstva k mobilom, servisom na počkanie a možnosťou platby aj platobnou kartou.

  Adresa:

  Eurovea
  Pribinova 8
  811 09 Bratislava

  Otváracie hodiny:

  Po-Pia: 11:00-19:30
  So-Ne: Zatvorené

 • 1/7

  Bratislava - OC Nivy

  nivy logo pcexpres

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC Nivy
  Mlynské nivy 3
  821 09 Bratislava

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-20:00

 • 1/7

  Bratislava - VIVO!

  BA vivo logo

  Moderná pobočka, kde Vám skvelí technici opravia vašich elektronických miláčikov na počkanie. Na pobočke máte k dispozícii bohatý výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  VIVO!
  Vajnorská 100
  831 04 Bratislava

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/1

  Trnava - City Arena

  logo nakupne centrum big

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  City Arena
  Sladovnícka 1
  917 01 Trnava

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Piešťany - Aupark Shopping Center

  aupark jpg2

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Aupark Shopping Center Piešťany
  Nitrianska 7555/18
  921 01 Piešťany

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-18:30

 • 1/1

  Trenčín - OC Laugaricio

  Laugaricio

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC Laugaricio
  7271 Belá
  911 01 Trenčín

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

 • 1/2

  Žilina - Aupark Shopping Center

  aupark jpg2

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Aupark Shopping Center
  Veľká okružná 59A
  010 01 Žilina

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

 • 1/2

  Žilina - OC Mirage

  mirage

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Mirage Shopping Center
  Námestie Andreja Hlinku 7B
  010 01 Žilina

  Otváracie hodiny:

  Po-Pia: 10:00-18:30
  So-Ne: Zatvorené

 • 1/1

  Nitra - Galéria MLYNY

  nitra mlyny

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Galéria MLYNY
  Štefánikova trieda 61
  949 01 Nitra

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

 • 1/1

  Prievidza - OC Korzo

  oc korzo logo

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC Korzo
  Nábrežná 1913/5A
  971 01 Prievidza

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 8:00-20:00

 • 1/1

  Martin - TULIP Center

  mt tulip

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC Tulip
  Pltníky 2
  036 01 Martin

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

 • 1/1

  Banská Bystrica - Europa Shopping Center

  banska bystrica europa logo

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Europa Shopping Center
  Na Troskách 25
  974 01 Banská Bystrica

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

 • 1/1

  Poprad - OC Forum

  Forum logo

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC FORUM
  Námestie Sv. Egídia 3290/124
  058 01 Poprad

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

 • 1/3

  Košice - Servisná centrála Tomášikova

  Opravy aj na počkanie, servis pc, notebook, iPhone, iPad, Samsung TAB, TV. Možnosť platby v hotovosti.

  Adresa:
  PCexpres, s.r.o.
  Tomášikova 16
  040 01 Košice
  Otváracie hodiny:

  Po-Pia: 9:00-17:00
  So-Ne: Zatvorené

 • 1/3

  Košice - Aupark Shopping Center

  logo aupark

  Náš najmodernejší kiosk so skvelými technikmi, ktorí vašich elektronických miláčikov znova postavia na nohy. Bohatý výber príslušenstva a príjemné prostredie je opäť samozrejmosťou.

  Adresa:

  Aupark Košice
  Námestie osloboditeľov 1
  040 01 Košice

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/3

  Košice - Atrium Optima

  pobocka optima

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Atrium OPTIMA
  Moldavská cesta 32
  040 11 Košice

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Prešov - Eperia - Shopping mall

  eperia logo

  Opravy smartfónov na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Eperia - Shopping mall
  Arm. Generála L. Svobodu 25
  080 01 Prešov

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

Nevyhovuje vám zvolená predajňa?
Nájdite svoju najbližšiu pobočku: