HOTLINE - 02 / 20 60 00 60

Zo života PCexpres

Fidget spinner - jednoduchá a dostupná hračka

20.07.2017

spinner

 

Určite ste ho už niekde videli či už v reáli alebo na internete. Fidget spinner zaútočil na ľudstvo so silou, ktorú naposledy pamätáme u virtuálneho zvieratka Tamagoči. Ide totiž o dostupnú zábavu, ktorú si môže vyskúšať úplne každý.

 

História Fidget spinnera

 

Fidget spinner vznikol pôvodne ako antistresová pomôcka pre osoby trpiace hyperkinetickou poruchou (ADHD), autizmom alebo chronickou úzkosťou. Za jeho “matku” je považovaná americká chemická inžinierka Catherine Hettinger, ktorá si patent na točiacu hračku nechala zaregistrovať už v roku 1993.

 

Jej výtvor sa však v niekoľkých smeroch oproti súčasnej podobe Fidget spinnera líši a ani sama Hettinger to nepopiera. "Povedzme si len, že sa tvrdí, že ja som vynálezca. Poznáte to - Wikipedia tvrdí alebo tak nejako, " vyhlásila sama Hettinger pre Bloomberg News. Kto má patent na aktuálnu podobu hračky, je vo hviezdach. Lepšie povedané: Nikto to nevie! Fidget spinner tak môže vyrábať ktokoľvek, kto chce.

 

Jednoduchá a dostupná hračka

 

Návod na hračku je jednoduchý. Ide o vyváženú vrtuľku s ložiskom uprostred, ktorú jej majiteľ musí roztočiť. A to je všetko. Princíp je veľmi zrozumiteľný a práve preto toľko návykový. Stačí ho chytiť do ruky a točiť. Dodáva sa v mnohých farebných prevedeniach, materiáloch, tvaroch i veľkostiach. Módna hračka je všade. Je totiž extrémne cenovo dostupná. 

 

Triky pre majstrov

 

Fidget spinner sa stal natoľko obľúbeným, že sa vymanil z kolónky hračka. Mladí ľudia s ním predvádzajú najrôznejšie triky. Ľudia, čo roztáčaniu prepadli, vymýšľajú ďalšie a ďalšie. A treba poznamenať, že nie všetky triky sú jednoduché a tie zložitejšie vyžadujú sústredenie, zručnosť a precíznosť. A čo vy, už Fidget spinner máte, alebo si ho plánujete zaobstarať? Na našich pobočkách nájdete veľký výber spinnerov v rôznych originálnych prevedeniach. 

 

Prečo kúpiť Fidget spinner?

 

- Vy a Vaše deti si túto hračku obľúbite vďaka jej jednoduchosti a možnosti zabaviť sa kedykoľvek a kdekoľvek.

 

- Ideálny spôsob, ako odbúrať stres počas práce alebo v škole. S Fidget spinner môžete zažiť veľa zábavy s priateľmi pri porovnávaní svojich zručností a trikov.

 

- Hranie sa s Fidget spinner nie je iba zábava, ale precvičíte si s nimi aj jemnú motoriku prstov.

captainAmerica
Iron Manpanda

fidget spinner Avengers Super Hero Captain American font b Spiderman b font Hulk Ironman Fidget font

Späť na zoznam článkov

Kontakt Zobraziť desktop verziu

© PCexpres s.r.o. 2004 - 2018 | Všetky práva vyhradené | Ochrana osobných údajov | Obchodné podmienky | Reklamačný poriadok


© 2018 PCexpres

Chat


Obchodné podmienky Ochrana osobných údajov

Napíšte nám