Po-Št: 8:00-17:00, Pia: 8:00-16:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 62

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 63

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 61

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 84

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 75

Po-Ne: 10:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 85

Po-Št: 9:00-21:00, Pia: 9:00-20:00, So-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02 / 20 60 00 69

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02 / 20 60 00 67

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 80

Po-Ne: 8:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 82

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02 / 20 60 00 74

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/ 20 60 00 77

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 81

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 71

Po-Ne: 9:00-20:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 70

Po-Pia: 9:00-17:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 88

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 66

Po-Ne: 9:00-21:00, Teraz otvorené, Telefón: 02/20 60 00 72

Návody na použitie

Návody na použitie sortimentu 
zakúpeného u nás

 

Držiak do auta/mriežky magnetický

Univerzálny magnetický držiak je určený pre mobilné telefóny a smartphony. Pomocou príchytky upevnite držiak do mriežky ventilácie. Následne pripevnite kovový pliešok , súčasť balenia, na váš telefón alebo kryt telefónu. Potom môžete telefón prichytiť k držiaku. Nemanipulujte s držiakom a telefónom počas jazdy. Držiak nevystavujte teplotám nad 40 ˚C a mechanicky nepoškodzujte.

 

Držiak na bicykel

Uvoľnite zaťahovaciu skrutku a pripevnite na základňu na riadidlá. Nastavte si držiak podľa potreby a dotiahnite skrutku. Upravte polohu čeľustnej časti a dotiahnutím matice zafixujte. Roztiahnite  čeľuste držiaku a vložte telefón. Pomocou gumičky zaistite telefón v držiaku. Držiak nevystavujte teplotám nad 40 ˚C a mechanicky nepoškodzujte.

 

Držiak do auta/mriežky rozťahovací

Univerzálny rozťahovací držiak je určený pre mobilné telefóny a smartphony. Pomocou príchytky upevnite držiak do mriežky ventilácie. Potom vložte zariadenie do držiaku.  Nemanipulujte s držiakom a telefónom počas jazdy. Držiak nevystavujte teplotám nad 40 ˚C a mechanicky nepoškodzujte.

 

Držiak do auta sklo/palubná doska

Držiak do auta je určený pre mobilné telefóny a smartphony  v rozmedzí 3,5“ až 6,0“. Držiak sa dá prichytiť o čelné sklo, pokiaľ je to v súlade so zákonom, alebo o palubnú dosku. Držiak upevnite o očistenú odmastenú a suchú plochu čelného skla alebo palubnú dosku. Pokiaľ má palubná doska hrubý povrch, nalepte  na ňu špeciálnu 3M podložku, ktorá zabezpečí pevnejšie uchytenie. Potom vložte zariadenie do držiaku. Pokiaľ je na gélovej ploche držiaku prach, umyte ju pod tečúcou vodou. Držiak nikdy neupevňujte na airbag. Držiak nevystavujte teplotám nad 40 ˚C a mechanicky nepoškodzujte.

 

Držiak do auta/CD ROM

Držiak do auta je určený pre tablety a smartphony. Rozpätie je 105 až 185mm. Pomocou príchytky upevnite držiak do slotu na CD. Potom vložte zariadenie do držiaku. Nemanipulujte s držiakom a telefónom počas jazdy. Držiak nevystavujte teplotám nad 40 ˚C a mechanicky nepoškodzujte.

 

Držiak do auta/opierka

Držiak do auta je určený pre tablety a smartphony. Rozpätie je 105 až 185mm. Pomocou príchytky upevnite držiak na opierku hlavy. Potom vložte zariadenie do držiaku. Nemanipulujte s držiakom a telefónom počas jazdy. Držiak nevystavujte teplotám nad 40 ˚C a mechanicky nepoškodzujte.

 

Autonabíjačka s káblom microUSB/Lightning/Type-C USB

Pripojte adaptér do zásuvky autozapaľovača. Do USB portu pripojte príslušný kábel, ktorý je súčasťou balenia. Až potom pripojte do zariadenia, ktoré chcete dobiť. Môžete využívať všetky USB porty naraz. Po skončení dobíjania vždy odpojte adaptér. Autonabíjačku nevystavujte vlhkosti ani ju mechanicky neničte. Teplota použitia 0-45 ˚C.

 

Autonabíjačka 2-portová

Pripojte adaptér do zásuvky autozapaľovača. Do USB portu pripojte príslušný kábel, ktorý nie je súčasťou balenia. Až potom pripojte do zariadenia, ktoré chcete dobiť. Môžete využívať všetky USB porty naraz. Po skončení dobíjania vždy odpojte adaptér. Autonabíjačku nevystavujte vlhkosti ani ju mechanicky neničte. Teplota použitia 0-45 ˚C.

 

Autonabíjačka 3-portová

Pripojte adaptér do zásuvky autozapaľovača. Do USB portu pripojte príslušný kábel, ktorý nie je súčasťou balenia. Až potom pripojte do zariadenia, ktoré chcete dobiť. Môžete využívať všetky USB porty naraz. Po skončení dobíjania vždy odpojte adaptér. Autonabíjačku nevystavujte vlhkosti ani ju mechanicky neničte. Teplota použitia 0-45 ˚C.

 

Sieťový adaptér s káblom microUSB/Lightning/Type-C USB

Pripojte sieťovú nabíjačku do elektrickej zásuvky. Až potom pripojte kábel do zariadenia, ktoré chcete nabíjať.  Po dokončení nabíjania odpojte nabíjačku z elektrickej zásuvky. Nevystavujte vlhkosti a mechanickému poškodeniu. Prevádzková teplota je 0-45 ˚C.

 

Sieťový adaptér

Pripojte sieťovú nabíjačku do elektrickej zásuvky. Až potom pripojte požadovaný kábel do USB slotu a do zariadenia ktoré chcete nabíjať.  Po dokončení nabíjania odpojte nabíjačku z elektrickej zásuvky. Nevystavujte vlhkosti a mechanickému poškodeniu. Prevádzková teplota je 0-45 ˚C.

 

Sieťový adaptér viacportový

Návod na použitie: Pripojte sieťovú nabíjačku do elektrickej zásuvky. Až potom pripojte požadovaný kábel do USB portu a do zariadenia ktoré chcete nabíjať.  Môžete používať všetky USB porty naraz. Po dokončení nabíjania odpojte nabíjačku z elektrickej zásuvky. Nevystavujte vlhkosti a mechanickému poškodeniu. Prevádzková teplota je 0-45 ˚C.

 

Dátový/dobíjací kábel

Pripojte kábel do USB vstupu. Potom pripojte druhú koncovku kábla k vášmu zariadeniu. Neodpájajte dátový kábel silným ťahom, hrozí poškodenie konektora. Neumiestňujte na kábel ťažké predmety, nevystavujte ho vysokým teplotám, vlhkosti ani mechanickému poškodeniu.

 

Selfie Stick - kábel

Umiestnite smartphone do rozťahovacieho držiaku. Pripojte selfie stick pomocou kábla ku svojmu telefónu a začnite fotiť. Niektoré mobilné telefóny so systémom android vyžadujú nastaviť tlačidlá hlasitosti  ako spúšť fotoaparátu. V prípade, že táto možnosť nie je dostupná, odporúčame nainštalovať Camera 360 alebo Google Camera.

 

Selfie Stick - bluetooth

Umiestnite smartphone do rozťahovacieho držiaku. Pripojte selfie stick pomocou bluetooth ku svojmu telefónu a začnite fotiť. Niektoré mobilné telefóny so systémom android vyžadujú nastaviť tlačidlá hlasitosti  ako spúšť fotoaparátu. V prípade, že táto možnosť nie je dostupná, odporúčame nainštalovať Camera 360 alebo Google Camera.

 

Slúchadlá

Pripojte slúchadlá k vášmu zariadeniu pomocou konektora. L označuje ľavé a R pravé slúchadlo. Nastavte vhodnú úroveň hlasitosti tak, aby nedošlo k poškodeniu vášho sluchu. Nepoužívajte počas šoférovania, jazdy na bicykli alebo motocykli. Je nebezpečné príliš zvyšovať hlasitosť, pretože nemusíte počuť zvuky okolia. Nevystavujte vlhkosti a teplotám nad 40 ˚C.

 

Slúchadlá - bluetooth

Pripojte slúchadlá k vášmu zariadeniu pomocou technológie bluetooth. L označuje ľavé a R pravé slúchadlo. Nastavte vhodnú úroveň hlasitosti tak, aby nedošlo k poškodeniu vášho sluchu. Nepoužívajte počas šoférovania, jazdy na bicykli alebo motocykli. Je nebezpečné príliš zvyšovať hlasitosť, pretože nemusíte počuť zvuky okolia. Nevystavujte vlhkosti a teplotám nad 40 ˚C.

 

 

Reproduktor - bluetooth

Pripojte reproduktor k vášmu zariadeniu pomocou technológie bluetooth. Položte reproduktor na rovnú plochu. Nastavte vhodnú úroveň hlasitosti tak, aby nedošlo k poškodeniu vášho sluchu. Nepoužívajte počas šoférovania, jazdy na bicykli alebo motocykli. Je nebezpečné príliš zvyšovať hlasitosť, pretože nemusíte počuť zvuky okolia. Nevystavujte vlhkosti a teplotám nad 40 ˚C.

 

Powerbank

Dobíjanie powerbank: Powerbank dobijete tak, že pripojíte do vstupu IN kábel, ktorý je súčasťou balenia. Druhý koniec kábla pripojíte do sieťového adaptéra, ktorý nie je súčasťou balenia.
Dobíjanie z powerbank: Do vstupov USB pripojte požadovaný kábel a pripojte vaše zariadenie. Tlačidlom zapnite nabíjanie. Ak má powerbank LED svetlo, 2x stlačením tlačidla zapnete funkciu. Powerbank mechanicky nepoškodzujte ani nevystavujte vlhkosti a teplotám nad 40 ˚C.

 

Obaly a kryty (Platí pre všetky obaly a kryty)

Návod a starostlivosť o silikónové, plastové a kovové obaly:

Obal nasaďte na vaš mobil/tablet. Obaly ošetrujte iba vlhkou handričkou. Obaly používajte iba so zariadeniami, ku ktorým sú určené v popise produtku. Bežné opotrebenie a vizuálne zmeny spôsobené používaním nemajú vplyv na ochranné vlastnosti obalu.

 

Starostlivosť o kožené, látkové, drevené a ostatné obaly:

Obal nasaďte na vaše zariadenie. Obaly ošetrujte iba suchou handričkou. Obaly používajte iba so zariadeniami, ku ktorým sú určené v popise produtku. Bežné opotrebenie a vizuálne zmeny spôsobené používaním nemajú vplyv na ochranné charakteristiky obalu.

 

Upozornenie: Výrobca ani dodávateľ nenesie zodpovednosť za poškodenie zariadenia spôsobené nesprávnym používaním alebo mechanickým poškodením.

 

TG sklá (Platí pre všetky sklá) 

Návod na použitie

1. Dôkladne vyčistite obrazovku používajúc pribalené handričky.

2. Položte ochranne sklo na obrazovku vrstvou označenou číslom 1 smerom nadol a prispôsobte ju reproduktorom/kamere/tlačidlám.

3. Sklo držte v stabilnej pozícii, nalepte a zviňte zvyšnú časť ochrannej folie skla. 

 

Náhradné diely

Pred osadením/nalepením náhradného dielu otestujte jeho funkčnosť. Ochranné fólie odlepte až po otestovaní funkčnosti náhradného dielu.

Manipuláciu a montáž zakúpeného výrobku smie vykonať len autorizované servisné stredisko - kvalifikovaný personál, v opačnom prípade nebude reklamácia uznaná. Reklamácia bude zamietnutá aj v prípade porušenia záručných plômb spoločnosti PCexpres, s.r.o.

 

USB kľúče / pamäťové karty (pamäťové zariadenia)

 

UPOZORNENIE a VAROVANIE

Pamäťová zariadenia sú citlivé na mechanické poškodenie. Mechanické poškodenie znamená stratu záruky a môže dôjsť ak k strate uložených dát. Formátovanie vykonávajte iba pri použití výrobcom určených zariadení. Pri procese formátovania dochádza k nenávratnej strate všetkých uložených dát. Dáta pravidelne zálohujte! Chráňte svoje pamäťové zariadenie pred pôsobením silného magnetického poľa, vysokou teplotou, vlhkosťou a nečistotami. Zariadenie môže umožňovať zamknutie prepínačom proti zápisu. Pri práci so zariadením používajte iba softvér dodávaný výrobcom alebo softvér umiestnený na stranách výrobcu. Inštaláciu kľúča/karty vykonávajte podľa pokynov výrobcu zariadenia. Pred prvým použitím je vhodné naformátovanie a kontrola, či je zariadenie schopné využiť kapacitu. Používanie softvéru od iných výrobcov môže viesť k strate dát a/alebo poškodeniu zariadenia. Neodpájajte zariadenie počas zápisu alebo čítania! Odpojením zariadenia počas zápisu alebo čítania riskujete stratu dát, prípadne aj poškodenie. Pri pripojení na počítač odporúčajú výrobcovia použiť pred odpojením „Bezpečne odobrať hardvér“ na hlavnom paneli Windows. Prenosová rýchlosť pri čítaní/zápise závisí od rýchlosti samotnej karty/kľúča a tiež od rýchlosti zariadenia, v ktorom ju používate.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

Podrobné technické parametre nájdete na stranách výrobcu.

 

Ošetrovanie Express Protection* fólie:

- nalepenie fólie vykonávajú výhradne iba školený zamestnanci, zamestaný vo firme PCexpres, s.r.o. Nepredajné bez aplikovania,
- tento návod zamestnanci opakujú zákazníkovi ústne po každom nalepení fólie Express Protection,
- po aplikácií zamestnancom, neodporúčame namáhať fyzicky fóliu Express Protection aspoň 24h (Napríklad: nedávať telefón do vreciek, kabeliek, obalov a pod.),
- Express Protection fóliu nečistiť žiadnou chemikáliou! Čistiť iba suchou handričkou z mikrovlákna;
- Fóliu v žiadnom prípade nestrhávať z mobilného telefónu, v opačnom prípade Vám reklamácia nemusí byť uznaná.

*(Platí pre modely: Basic Protection, Smart protection a Expert Protection)

Vyberte pobočku pre servis:

 • 1/6

  Bratislava - Servisná centrála Osadná

  Opravy aj na počkanie, servis pc, notebook, iPhone, iPad, Samsung TAB, fotoaparát... Možnosť platby v hotovosti, aj platobnou kartou.

  Adresa:
  PCexpres, s.r.o.
  Osadná 11
  831 03 Bratislava
  Otváracie hodiny:

  Po-Št: 8:00-17:00
  Pia: 8:00-16:00
  So-Ne: Zatvorené

 • 1/6

  Bratislava - Aupark Shopping Center

  aupark logo

  Moderná pobočka, skvelí technici opravia vašich elektronických miláčikov na počkanie. Na pobočke máte tiež bohatý výber príslušenstva.

  Adresa:
  Aupark
  Einsteinova 18
  851 01 Bratislava
  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/6

  Bratislava - Avion Shopping Park

  avion

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva, najväčšie obchodné centrum na Slovensku.

  Adresa:
  Avion Shopping Park
  Ivanská cesta 16
  821 04 Bratislava
  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/6

  Bratislava - Central

  bratislava central logo

  Moderná pobočka, skvelí technici opravia vašich elektronických miláčikov na počkanie. Na pobočke máte tiež bohatý výber príslušenstva.

  Adresa:
  CENTRAL
  Metodova 6
  821 08 Bratislava
  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/6

  Bratislava - Eurovea

  logo eurovea

  Adresa:

  Eurovea
  Pribinova 8
  811 09 Bratislava

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/6

  Bratislava - VIVO!

  BA vivo logo

  Moderná pobočka, kde Vám skvelí technici opravia vašich elektronických miláčikov na počkanie. Na pobočke máte k dispozícii bohatý výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  VIVO!
  Vajnorská 100
  831 04 Bratislava

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 10:00-21:00

 • 1/1

  Trnava - City Arena

  logo nakupne centrum big

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  City Arena
  Kollárova 20
  917 01 Trnava

  Otváracie hodiny:

  Po-Št: 9:00-21:00
  Pia: 9:00-20:00
  So-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Trenčín - OC Laugaricio

  Laugaricio

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC Laugaricio
  7271 Belá
  911 01 Trenčín

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Žilina - Aupark Shopping Center

  aupark jpg2

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Aupark Shopping Center
  Veľká okružná 59A
  010 01 Žilina

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Nitra - Galéria MLYNY

  nitra mlyny

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Galéria MLYNY
  Štefánikova trieda 61
  949 01 Nitra

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Prievidza - OC Korzo

  oc korzo logo

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC Korzo
  Nábrežná 1913/5A
  971 01 Prievidza

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 8:00-20:00

 • 1/1

  Martin - TULIP Center

  mt tulip

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC Tulip
  Pltníky 2
  036 01 Martin

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Banská Bystrica - Europa Shopping Center

  banska bystrica europa logo

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Europa Shopping Center
  Na Troskách 25
  974 01 Banská Bystrica

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Poprad - OC Forum

  Forum logo

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  OC FORUM
  Námestie Sv. Egídia 3290/124
  058 01 Poprad

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

 • 1/3

  Košice - Servisná centrála Tomášikova

  Opravy aj na počkanie, servis pc, notebook, iPhone, iPad, Samsung TAB, TV. Možnosť platby v hotovosti.

  Adresa:
  PCexpres, s.r.o.
  Tomášikova 16
  040 01 Košice
  Otváracie hodiny:

  Po-Pia: 9:00-17:00
  So-Ne: Zatvorené

 • 1/3

  Košice - Aupark Shopping Center

  logo aupark

  Náš najmodernejší kiosk so skvelými technikmi, ktorí vašich elektronických miláčikov znova postavia na nohy. Bohatý výber príslušenstva a príjemné prostredie je opäť samozrejmosťou.

  Adresa:

  Aupark Košice
  Námestie osloboditeľov 1
  040 01 Košice

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/3

  Košice - Atrium Optima

  pobocka optima

  Opravy na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Atrium OPTIMA
  Moldavská cesta 32
  040 11 Košice

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-21:00

 • 1/1

  Prešov - Eperia - Shopping mall

  eperia logo

  Opravy smartfónov na počkanie, veľký výber príslušenstva pre mobilné telefóny.

  Adresa:

  Eperia - Shopping mall
  Arm. Generála L. Svobodu 25
  080 01 Prešov

  Otváracie hodiny:

  Po-Ne: 9:00-20:00

Nevyhovuje vám zvolená predajňa?
Nájdite svoju najbližšiu pobočku: